Czym się kierować wybierając dom dla seniora? Skąd mamy mieć pewność, że rezydencja w której ma zamieszkać senior będzie dla niego odpowiednia? W poniższym tekście na przykładach pokażemy Wam, czym się kierować wybierając dom seniora w Opolu.

 1. Profesjonalizm personelu

  Jest to najważniejsza kwestia, którą musimy się kierować podczas wybierania rezydencji seniora. Idąc do siedziby zapytajmy o certyfikaty i kursy, szkolenia które zdobyli pracownicy. Dzięki temu będziemy mieli naoczne dowody na jakość usług świadczonych przez konkretne osoby.

 2. Opinie w Internecie

  Czytając opinie innych ludzi, którzy zaufali danej placówce będziemy mogli dowiedzieć się z innej strony, co faktycznie dany dom opieki oferuje. Weźmy jednak poprawkę na subiektywizm ludzi, specjalne napuszczanie krytyki na konkurencję oraz fakt, że często same domy opieki wystawiają sobie pochlebne opinie. Dlatego przeczytajmy więcej niż 5 opinii, zanim wyrobimy sobie konkretną ocenę.

 3. Co rezydencja oferuje dla seniora

  Zwróćmy uwagę na jakość sprzętów do rehabilitacji, fizykoterapii oraz terapii zajęciowej. Jeżeli sprzęt będzie w dobrym stanie, ale używany świadczy to o tym, że dyrekcja dba o jakość maszyn i często ćwiczy z seniorami.

 4. Dieta

  Sprawdźmy, czy rezydencja opieki oferuje różne i zbilansowane diety dostosowane do potrzeb naszego seniora. Zapytajmy też, czy to lekarz ustala dietę, czy sam senior musi wybrać, co chce jeść. Chociaż wiadomo, że zawsze lepiej jest, aby to senior wybierał sobie dietę, to jednak wskazana jest ingerencja lekarza, który wskaże pokarmy obowiązkowe i te zakazane. Pamiętajmy przecież, że w podeszłym wieku, senior musi bardzo uważać na to co je.

 5. Ogólna atmosfera

  Jeśli widzimy, że w danym domu panuje przyjazna atmosfera, inni seniorzy są uśmiechnięci, rozluźnieni, a personel bez żadnych problemów odpowiada na wszystkie nasze pytania i wątpliwości, oznacza to, że jest mniejsza szansa, że senior będzie się źle czuł w takim domu.

Godnym polecenia miejscem w Opolu jest Rezydencja Seniora Edessa, która z wyraźną troską i opieką dba o swoich pensjonariuszy.