gra w piłkę

Dla młodzieży niezwykle ważne jest by przynależeć do jakiejś społeczności, subkultury. Dzięki rosnącej popularności programów telewizyjnych związanych z tańcem i śpiewem coraz więcej młodych ludzi przyciągają szkoły śpiewu, tańca, lub inne szkoły artystyczne.

Czy ten fenomen jest dobry?

Jak najbardziej.

Zyskuje na tym nie tylko sama kultura, ale również młodzież. Środowiska takie pozwalają im rozwinąć swoje wyczucie estetyczne. Pozwoli na rozwijanie kreatywności i innych przydatnych umiejętności. Dopuści do głosu potrzebę obcowania ze sztuką wysoką. Młodzież przestanie się wstydzić swojej oryginalności i postawi na ekspresję. Urozmaici i wzbogaci kulturę masową. Poprzez takie aktywności jak taniec, rozwinie również swoją kondycję. Warto zadbać by młodzież miała zapewnioną jak największą ilość miejsc, w którym zapewni im się warunki do tworzenia, ponieważ płyną z tego same korzyści. „Starość nie radość” mawia popularne, polskie powiedzenie.

Jednak czemu uważa się, że ludzie na starość nie mogą być aktywni? Coraz częstszą popularnością cieszą się wśród starszych ludzi, miejsca takie jak koła zainteresowań, czy szkoła tańca łódź. Jeżeli posiadasz w najbliższej rodzinie osoby po 50 roku życia, może warto spróbować je zaktywizować?

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl